Alp Yalman’dan Açıklamalar

12-19 Haziran 2021 tarihinde yapılacak olan Galatasaray Spor Kulübü Olağan Seçim Genel Kurul Toplantısı öncesinde Disiplin Kurulu listesinde yer alan eski başkanlarımızdan Alp Yalman, 11 Haziran Cuma günü Sözcü gazetesine açıklamalarda bulundu.
1990-96 yılları arasında başkanlık görevini yürüten Alp Yalman, seçim süreci ile ilgili olarak şunları söyledi:
“Önceliği Galatasaray olan ayrışmanın içinde olmaz. Seçilecek adam %25’le seçilecek, zarar verir diyorlar. Bu doğru değil, fazla aday zarar vermez. Galatasaray’da karşı taraf diye bir durum olmaz. Örneğin bir masa toplandı. Aynı masa organizasyonu Mustafa Pekin’in yönetimi sırasında da olmuştu. Ben bunu doğru bir planlama ile Galatasaray için endişe edenlerin sevgi ile bir araya gelmesi olarak değerlendiriyorum. Aile toplantısıdır. Kimse, kimse üzerinde etki kurmaya, yönlendirmeye çalışmamalı.”

Alp Yalman, “Neden Burak Elmas?” sorumuza ise şu cevabı verdi:
“Burak’ın çocukluğunu, kulübe üye olduğu zamanı biliyorum. Enerjisi ve düşünceleriyle Galatasaray’a çok büyük fayda sağlayacağını inanıyorum. Burak gibi Galatasaray’ın geleceğine katma değer katabilecek değerleri taşın altına elimizi koyarak desteklememiz gerekiyor. Burak Elmas neyi, nasıl ve kimlerle yapmak istediğini iyi biliyor.”

Paylaş: