Burak Elmas ve Ekibinden 1 Milyon TL Bağış

Galatasaray Spor Kulübü Başkan Adayı Sayın Burak Elmas, 500 bin TL bağış karşılığında Galatasaray Televizyonu ve Youtube üzerinden program yapılması konusu ile ilgili olarak sosyal medya hesabından bir açıklamada bulundu.

Burak Elmas ve ekibi konuyla ilgili olarak amatör şube giderlerinde kullanılmak ve seçilecek yeni yönetime tevdi edilmek üzere, bir milyon liralık bağış çekini Divan Başkanlığına iletti.

Başkan adayı Burak Elmas, “Seçildiğimiz taktirde, kadim Galatasaray değerlerini her fırsatta paraya tahvil eden, yakışıksız zihniyete son vermek ilk görevimizdir. Galatasaray’ın yönetici koltukları da, mecraları da satışa çıkarılamaz, popülist söylemlere ve eylemlere alet edilemez. Bu vesile ile seçim sonrası yeni yönetim tarafından, sadece amatör şube giderlerinde kullanılmak üzere, bir milyon liralık bloke çeki Divan Kurulu Başkanlığı’na derhal iletiyor ve bahsi geçen yayına bu zihniyeti protesto etmek amacı ile katılmayacağımızı beyan ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Burak Elmas konu ile ilgili olarak yaptığı paylaşımın devamında, “Amatör şube giderlerinde kullanılmak ve seçilecek yeni yönetime tevdi edilmek üzere, bir milyon liralık bağış çekini Divan Başkanlığına ilettik. GSTV’de para karşılığı propaganda yapmayacağız. Galatasaray kültür ve etik değerlerine sahip çıkmak önceliğimizdir” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu, 9 Haziran Çarşamba günü resmi siteden yaptığı duyuruda başkan adaylarının Galatasaray Televizyonu ve Youtube üzerinden kulübe 500 bin TL bağışta bulunmaları karşılığında program yapabileceklerini açıklamıştı.

Paylaş: