Galatasaray Dijital Dönüşüm Projemiz

25 yıldır 80 ülkede 1000 ofisiyle hizmet veren dünyanın en büyük dijital pazarlama şirketinin uzmanları ile birlikte çalıştığımız Galatasaray DİJİTAL DÖNÜŞÜM projesi sayesinde Galatasaray Spor Kulübü global spor kulüpleri arasında dijital alanda lider konuma gelecek.

Dijital Dönüşüm projemiz kapsamında 5 ana başlık belirlendi:

  • Dijital Pazarlama
  • Sportif Faaliyetler Dijital Karar Destek Sistemleri
  • Taraftar ve Üye Deneyimi
  • Yenilikçi Dijital Etkileşim Kanalları
  • Operasyonel Dijital Dönüşüm

Galatasaray’ı dijital pazarlamanın tüm boyutlarında başarıya götürecek yol haritasını belirledik. Hazırladığımız stratejik planlama, bütünsel olarak yaklaştığımız dijital pazarlama ve yaptığımız analizler ile kulüp stratejileri doğrultusunda hareket edeceğiz. Projemiz; organik görünürlük (SEO), etkili ve zengin içerikli sosyal medya yönetimi, dijital reklam yönetimi, web sitesi yönetimi, bütünsel içerik yönetimi ve veri analitiğini kapsıyor.

Dijital dönüşüm sportif faaliyetlerimize de yansıyacak. Sportif operasyonların tüm süreçlerinde en gelişmiş veri analitiği ve karar destek araçlarını kullanacak, sporcularımızın performanslarını takip edeceğiz. Altyapı ve akademi süreçlerini dijital sistemlerle desteklenen şekilde yöneteceğiz.

Dijital dönüşümün ana başlıklarından, taraftar ve üye deneyimi kapsamında ASLAN KART projemiz hazır! Üyelerimiz ve milyonlarca taraftarımıza ilk günden itibaren mobil uygulamaya kayıt ve QR kodla kullanım olanağı sağlayacak, ilk 100 günde Türkiye genelinde 75.000’den fazla noktadan kart teslimi gerçekleştireceğiz. Aslan Kart sayesinde taraftarlarımız kazanacak, sponsorlarımız kazanacak, GALATASARAY kazanacak!

Tüm çalışmalarımızda yenilikçi dijital kanalları etkin ve etkili olarak kullanacağız. Galatasaray Spor Kulübü fikri mülkiyet ve marka haklarını tüm dijital kanallarda bütünsel olarak ele alacak, dijital sponsorluk programları oluşturarak kulübümüze finansal katkısı olan projeler geliştireceğiz. Şimdi Sen Oyna ve Müzemizi Keşfet gibi yaratıcı, kişiselleştirilmiş oyunlarla Genç Aslan kart sahiplerine de hitap edecek, popüler global oyunlarla entegrasyon sağlayacağız.

Operasyonel Dijital Dönüşüm Çalışma Yöntemimiz

Geliştirilmiş çalışma ve uygulamalarımız, mevcut sisteme anında entegre edilebilecek şekilde planlanmıştır. Alanında kendilerini uluslararası düzeyde ispatlamış profesyonel bir ekiple dijital dünyada da gelecek 50 yılımız için #BirlikteÇokŞeyBaşaracağız.