Galatasaray Oyun Sektörü

Oyun sektörü dijital dünyanın en hızlı büyüyen alanlarından biri olup, global oyun sektörü büyüklüğünün 2023 senesinde 218 Milyar USD’ye ulaşması beklenmektedir. Galatasaray markasını oyun sektörüne entegre edecek çalışmalarımızı başlattık.

Galatasaray markasının ve IP’sinin dünyanın en büyük oyun stüdyoları tarafından yayımlanan oyunlarına entegre edilmesi için çalışacağız. Her ay yüz milyonlarca kişi tarafından oynanan oyunlarda Galatasaray markasını dünyada daha fazla göstereceğiz.

Bu oyunlarda yer alan Galatasaray IP’li içeriklerin dijital olarak satılması ile önemli bir gelir kalemi oluşturacağız.

Oyuncuların tercih ettikleri oyun ekipmanı üreten firma ve markalarla Galatasaray markasının entegrasyonunu sağlayarak Galatasaray’a özel ekipman üretimi yapmak için çalışmalarımızı tamamladık.

Yeni nesil oyun merkezleriyle yapacağımız iş birlikleri sayesinde Aslan Kart üyelerine özel ayrıcalıklar sağlayacağız. Yine Aslan Kart üyelerine özel tüm dünyada ünlü oyunların oyun içi pinlerinde indirim sunacağız. 

Galatasaray Spor Kulübü mobil uygulamasına entegre edilebilecek oyunlar üretecek, iş birliği içinde olabileceğimiz oyunların mobil uygulamamıza entegrasyonunu sağlayacağız.

Oyun sektörü içerisinde henüz küçük bir paya sahip olsa da taraftarlarımız için önem taşıyan bir unsur olan espor kavramını en doğru şekilde analiz ederek, Galatasaray markasının en doğru şekilde temsil edilmesini sağlayacağız. Türkiye’de esporun büyümesinde büyük katkısı bulunan kişilerden oluşan ekibimiz, Galatasaray’ın espor stratejisini de en güçlü şekilde hayata geçirmek için tüm planlarımız hazır. 

Galatasaray’ımıza yakışacak kalitede içeriklerle, oyun severlerin izleme alışkanlıklarının en yüksek olduğu platformlarda yer alacağız. Yapılan bütün araştırmalar, bu platformlarda oyun dışı içeriklerin, oyuncu kitle tarafından büyük bir ilgi ile tüketildiğini gösteriyor. Biz de kaliteli Galatasaray içerikleri ile bu mecralarda olacağız.

Oyun sektörüne Galatasaray adını altın harflerle yazacak, gelecek 50 yılımız için #BirlikteÇokŞeyBaşaracağız.