Tevfik Fikret Spor ve Yaşam Merkezi

Galatasaray için sporun birden fazla anlamı vardır. 

Spor rekabettir; yalnızca sahada değil, tribünde de birlikte mücadele etmektir.

Spor eğlencedir; bazen tek ses olup şarkı söylemek. Bazense hep birlikte dinlemektir. 

Spor meraktır; takımının tüm kadrosunu da tüm tarihini de bilmektir. Hatta sanatın ve bilimin de tarihini bilmektir.

Spor iş birliğidir; yeri geldiğinde omuz omuza takımını desteklemek, yeri geldiğinde omuz omuza çalışmaktır.

Spor bir yaşam tarzıdır; maç gününde giydiğin formanın renklerini her zaman üzerinde taşımaktır.

Spor sadece kazanmak değil, birlikte çok şey başarmaktır.

Basketbol salonu, konser salonu, etkinlik alanları, ortak çalışma alanı ve spor alışveriş merkezi ile Tevfik Fikret Spor ve Yaşam Merkezi’nde Galatasaray’ın gelecek 50 yılı için fikri hür vicdanı hür bir Galatasaray için birlikte çok şey başaracağız!

Sadece taraftarlarımızın değil; tüm sporseverlerin, İstanbulluların ve turistlerin buluşma, eğlence, yeme-içme noktası olacak Tevfik Fikret Spor ve Yaşam Merkezi projemiz 3 katıyla toplam 15.000 m2 kiralanabilir alandan oluşuyor.

Proje, stadın içinde halihazırda bulunan fonksiyonlarla sinerji yaratacak farklı kullanım alanlarıyla tüm taraftarlarımıza ve ziyaretçilerimize keyifli anlar yaşatmak, aynı zamanda kulübümüze finansal katkı sağlamak amacıyla şekillendirildi.

Konforlu ortak çalışma alanları, ziyaret edenlere unutamayacakları anlar vadeden farklı eğlence alanları, her yaşı kucaklayan aktiviteler, çeşitli yeme içme mekanları ve sosyalleşme fırsatlarının yanı sıra dinamik ve sportif markalarla deneyimsel alışveriş tecrübeleri Tevfik Fikret Yaşam ve Spor Merkezinde yer alacak.

5.000 m2 ticari kiralanabilir alana sahip 3. bodrum katımızdaki eğlence alanları; çocukların, ailelerin ve gençlerin bir arada vakit geçirebileceği alanlardan oluşacak. Yine aynı katta planlanan Food Hall’da ise dünya mutfaklarından birçok markanın bir arada olacağı, dekorasyonuyla ön plana çıkacak keyifli bir buluşma alanı olacak. Sanat faaliyetleri, tiyatro, eğlence, eğitim ve konserlere ev sahipliği yapacak Kültür ve Sanat alanları da bu katta bulunacak. 

  1. bodrum katımız Sosyalleşme ve Çalışma alanlarına ayrıldı. Çalışma alanları ziyaretçi ve üyelerin bir arada çalışabileceği ve toplantı yapabileceği özel sosyal alanlardan oluşacak. 

Sosyalleşme alanlarında; interaktif oyun noktaları (game center) ve pazarlama faaliyetlerini destekleyici işlevler (greenbox alanları, özel tanıtım ve eğlence noktaları) entegre şekilde çalışacak.

Bu alanda planlanan çok amaçlı müze ve sergi alanları, içeriği sürekli yenilenecek şekilde tasarlandı. Dijital sanat müzesi, spor tarihi müzesi, yenilikçi bilim müzesi gibi farklı içeriklerle her zaman ilgi çekici olmayı ve tüm ziyaretçilerimize artı değer katmayı amaçlıyoruz. 

  1. bodrum kat, özellikli perakende alanlarına ayrıldı. Teknoloji, deneyim mağazaları, DIY mağazaları ve gurme market alanlarının yanı sıra spor markalarının da yer aldığı konsept mağazalarla Tevfik Fikret Spor ve Yaşam Merkezi alışverişin de farklı bir deneyime dönüştüğü özellikli bir merkez olacak.

Yapılan fizibilite çalışmaları uyarınca 15.000 m2 ticari kiralanabilir alan ile tüm projenin toplam geliri 10 yıllık hesaplama dahilinde 17.000.000 EUR olarak öngörüyoruz.

Tevfik Fikret Spor ve Yaşam Merkezi’nden elde edilecek gelir ve isim hakkı ile basketbol salonumuzun finansmanı sağlayacak; elde edilen tüm gelirler Galatasaray Spor Kulübü Basketbolu için harcayacağız.